Van de Velde

u bent hier

NL » Referenties » Renovatie van de riolering in de premetrokoker te Borgerhout
Renovatie van de riolering in de premetrokoker te Borgerhout

Renovatie van de riolering in de premetrokoker te Borgerhout

In het kader van het Masterplan 2020 met betrekking tot mobiliteit in de Antwerpse regio werd de premetrokoker onder de Turnhoutsebaan opnieuw in gebruik genomen. Door de aanleg van een nieuwe tramverbinding van bijna 7 kilometer werd het centrum van Antwerpen vanuit Wommelgem beter bereikbaar en na meer dan dertig jaar rijden er eindelijk trams door de slapende metrokoker onder de Turnhoutsebaan, beter bekend als de Reuzenpijp. Ondergronds werd station Zegel in gebruik genomen en kreeg het metrostation Astrid een volledige facelift.

Tijdens deze renovatiewerken werd ook het rioleringsstelsel grondig herbekeken. Van de Velde werd ingeschakeld voor diverse disciplines: het reinigen en inspecteren van de bestaande leidingen, het vastleggen van eventuele breuken of verzakkingen, de inzet van onze grondzuigwagens voor het wegzuigen/verwijderen van grotere obstakels, het wegfrezen van blokkades uit de leidingen door onze freesrobots en het herstellen van de vastgestelde probleempunten.

Tijdens dit project was het vooral belangrijk om alle omgevingsfactoren steeds in de gaten te houden: signalisatie was uiterst belangrijk om de veiligheid van de omwonenden en voorbijgangers te garanderen, er was voortdurend rijdend verkeer, en er dienden zeer grote afstanden overbrugd te worden met alle zuigslangen en toebehoren. Geen alledaagse klus!

Samen met Denys en De Lijn mochten onze medewerkers weer een steentje bijdragen, of beter gezegd wegzuigen of wegfrezen, en is de vernieuwde infrastructuur klaar voor duurzaam onderhoud.

Ook deze klus werd dus weer succesvol geklaard en stelde Van de Velde in staat mee te werken aan een betere mobiliteit en leefbaarheid in de hele Antwerpse regio.



Laatste nieuws

Leidingrenovatie in een kasteel in Loveral
Leidingrenovatie in een kasteel in Loveral

Soms hebben we bij Van de Velde het genoegen om op bijzondere plaatsen te mogen werken. Natuurlijk behandelen we deze plaatsen met veel respect en zoeken we de beste manier om ze in ere te herstellen. Zo zijn we gevraagd voor de renovatie van een afvoer in een muur van een kasteel in Loveral.

Om geen wanden te beschadigen, werken we via de aflopen van het dak. Via de aflopen boren we gaten zodat we met de Climbolino de schroeven in de leiding kunnen wegfresen. Daarna ruwen we de buis op met de freesrobot zodat deze voor het plaatsen van de Sprayliner helemaal schoon is en een goede hechting gegarandeerd kan worden. De buiswand wordt grondig gereinigd en gedroogd voor we de Sprayliner aanbrengen over de gehele lengte.

Operatie geslaagd, zonder breken!

Lees meer

Inspectie ventilatiekokers en verwijderen betoninloop en water bij Museum Groeninge (Brugge)
Inspectie ventilatiekokers en verwijderen betoninloop en water bij Museum Groeninge (Brugge)

Om de lucht in de zalen van nieuwe kunsthal BRUSK in centrum Brugge zo kwalitatief mogelijk te houden, moet ervoor gezorgd worden dat de verluchting goed werkt. Daarom schakelde de hoofdcontractor Van de Velde in om alle ventilatiekokers te inspecteren en te optimaliseren.

Met de draagbare camera iPEK Rivion RX 130 worden alle kokers in beeld gebracht. In een aantal kokers wordt water gevonden dat vermoedelijk afkomstig is van de (nog niet) afgewerkte dakramen. Het water wordt onmiddelijk weggezogen en ook de laatste betonresten worden verwijderd. De volgende dag hebben we de inspectie herhaald om 100% zeker te zijn dat er geen nieuw water in de kokers aanwezig is.

Dankzij Van de Velde kunnen zowel de kunstwerken als de bezoekers vanaf 2026 in optimale condities ontvangen worden in BRUSK.

Lees meer

 

Van de Velde
Pipe Inspections & Solutions
Paaiestraat, 5
B-2500 Lier
Tel. +32 (0)3 488 37 40
info@vandevelde-inspections.be
www.vandevelde-inspections.be